Vahepealsed tegemised


Janar / 13-03-2015

 

Viimasest postitusest on väike paus sisse jäänud ja seda sel põhjusel, et vahepeal läks üsnagi kiireks. Nüüd aga saan taas blogimisega tegeleda ja proovin vahepealsest ajast paari sõnaga kirjutada.

 

Alustuseks mainin seda, et mul oli hiljuti sünnipäev ja number keris seekord 28 peale. Tähistasin oma sünnipäeva kolmes kohas: tööl, maal vanematega ja linnas sõpradega. Midagi fäänsit ma ei korraldanud ja planeerisin lihtsalt mõned istumised. Kõik kokku läks mulle maksma ca 150 EUR, mis koosnes enamasti söögist, joogist ja muudest ühekordsetest kuludest. Olin umbkaudse kuluga juba mõni kuu ette arvestanud ning hakkasin varakult selle jaoks eelarves raha eraldama. Seega siit nõuanne ka teistele, kes minuga sarnaselt ei viitsi raha pärast stressata ja tahavad asjadeks alati valmis olla – planeerige need asjad omale eelarvesse mingi perioodi peale ära.

 

Märtsist alates töötan ma ettevõtte sees hoopis teises osakonnas. See on mul selles ettevõttes kolmas osakond ja neljas amet nelja tööaasta jooksul (kui välja jätta 2 taseme tõusu esimesel ametil). Seega elan end taas uude rolli sisse. Ma väga hindan oma tööandjat, sest selles ettevõttes on töötajale loodud suurepärased võimalused individuaalseks arenguks, kui selleks vähegi soovi üles näidata ja natuke pingutada. Teiselt poolt ma ka ise väga tahan seda ja olen tähele pannud, et selline suhtumine suudabki alatihti seal võimalusi luua, kus neid niisama kandiku peal pakkuma ei tulda. Ma asusin ettevõttesse tööle teenindajana müügiesinduses, mis oli minu karjääri mõttes tollal isegi sammuks tagasi ja kuigi klienditeenindus pole mulle väga südamelähedane valdkond, siis tegin seda nii hästi kui oskasin. Aasta ning paar kuud peale alustamist liikusin ma edasi IT halduse osakonda ja nüüd olen otsapidi jõudnud IT arendusse. Tegelikult enne oma otsuse tegemist ning jah sõna ütlemist oli mul laual veel pakkumisi – ettevõttesiseseid ja ka väljastpoolt. Kahtlemata oli see päris äge situatsioon, sest kunagi aastaid tagasi oli kõik vastupidi – tuli ise meeletult pingutada töö leidmise nimel, kui seda hädasti vaja oli. Huvitav oli see, kuidas üks tuntud finantsasutus tegi mulle headhunt’i ehk sisuliselt soovisid nad mind enda juurde üle meelitada. See nägi välja sellisena, et ootamatult tuli värbaja kõne, mille tulemusena kutsuti mind kohe järgmisel päeval nende kontorisse vestlema ja pärast mõningast vestlust jäid nad minu otsuse ootele, et teemaga kuidagi edasi liikuda. Ma siiski tänasin neid huvi tundmast ja ütlesin viisakalt nende pakkumisest ära, sest ettevõttesisene areng tundus siiski perspektiivikam.

 

Vahel mõtlen ma selle peale, et ma olen oma töövälise aja liiga efektiivselt ära planeerinud ja liiga vähe omale vaba aega jätnud. Seda näeb ka sellest, et nüüd, kui ajutiselt üsna kiireks läks, ei jõudnud ma blogigagi mõnda aega tegeleda. Ma käin pidevalt jalgpallitrennis kahes erinevas kohas, vahel üritan ujumas käia, lugeda, uute investeerimisvõimalustega tutvuda ja olemasolevatele peale vaadata, jooksvaid asjaajamisi kohe teha, et need ei lükkuks, blogisid jälgida, maal käia, vahel jõuan sõpradega välja jne jne. Kuna ma tahan tervislikult toituda, siis üsna tihti valmistan ka omale midagi ise (mulle meeldivad võimalikult värsketest asjadest valmistatud toidud), millega tegelemine võtab ka arvestatavalt aega. Varsti toon ilmselt oma ratta linna tagasi ja hakkan veel lisaks vahel sõitmas käima ning jooksmas meeldib mulle ka vahel käia, kuigi ma igaks juhuks ütlesin ühest jooksusarjast sellele aastal ära, sest ma näen juba ette ära, et ajaliselt ei mängi sellega sel aastal välja. Siiski, üsna tihti tekib soov veel rohkem teha, aga vaba aega lihtsalt pole piisavalt. Positiivne on siiski see, et üsna palju saab õnneks ikkagi ära tehtud ja kogu see füüsiline aktiivsus on ka omamoodi investeering mu heasse vormi ja tervisesse.

 

Money-Is-Time-Wallpaper-Best
Pilt internetist

 

Sellega läheb teema edasi ühele väga hingelähedasele hobile, mille ma aja- ja rahapuuduse sunnil aastaid tagasi suures osas unarusse jätsin – muusika. See juhtus kõige magusamal hetkel, kui just tundus, et mul hakkab sellega hästi minema – tuli erinevaid suuremaid esinemisi, reliisisin kaasprodutsendiga mõned trackid plaadifirmade alt ja raadiosaade toimis hästi. Paraku andis veel masu tunda ja rahadega oli suht kitsas käes. Tollane töökoht oli ka ebakindel ning tuli tööle suunduda kindlamale töökohale teeninduses. Tööpäevad olid 11-tunnised ja sageli juhtus 4-5 tööpäeva jutti olema, mistõttu nendel paaril vahepealsel vabal päeval peale puhkamise ja toimetamise ma suurt midagi teha ei jõudnud ning tollane rutiin pärssis kõvasti mu loovust. Pärast teenindusest edasiliikumist olen vabadel hetkedel sellega üha enam siiski taas tegelema asunud ja viimasel ajal olen juba iga nädal vähemalt paar sellist hetke enda jaoks leidnud, kui ma olen jõudnud kas uue muusikaga tutvuda, tehnika välja tassinud ja muusikat kokku mixinud või mõne klipi produtseerinud. Tahaksin aga rohkem tegeleda ja roosa unistus ongi selline, et ma saaksin sellega tegeleda siis, kui vähegi tahtmist on või siis, kui tuhin peale tuleb. Puhkuste ajal juhtub sellega soeses ka alati midagi müstilist – ideid, motivatsiooni ja energiat on järsku ülevoolavalt palju. Siit joonistub ka taaskord välja põhjus, mispärast ma üldse investeerimisega aktiivselt tegelema asusin. Üks mõte, kuidas muusikaga praeguses rutiinis rohkem tegeleda oleks võimalik on ajaliselt millegi muuga koomale tõmmata ja osta natuke tehnikat, mis teeb asjaga tegelemise mugavamaks ja lihtsamaks ning seetõttu oleks sobival hetkel lennult kohe võimalik toimetama asuda.

 

Viimaks vaataks ka mõndasid numbreid, mis iseloomustavad minu veebruarikuud. Esiteks, blogi sai umbes 4000 külastust, mis on viiendiku võrra vähem, kui jaanuaris, aga samas hea tulemus arvestades seda, et kuu oli lühem ja postitusi vähem. Ühtlasi on see mul üldse teine kuu blogida. Kuna ma olin seni kirja pannud 2 eesmärki, siis saan nende kohta paari sõnaga kokkuvõtvalt kirjutada. Seekord lisan juurde veel 2 eesmärki ja edaspidi katan seega juba rohkem.
1. Kuna ma olen märkinud eesmärgiks, et kogukondlikku laenamisse peaksin aastaga olema täiendavalt paigutanud 1200 eurot, siis see teeb 100 eurot kuus. Eesmärgi seadsin ma just sissemaksete järgi kuna muud mõõdikut ei osanud ma aasta algul kohe välja mõelda ja mingi eesmärgi pidi ju paika seadma. 100 eurot kuus ei ole eriti palju, aga eesmärk on sel aastal panustada mujale rohkem ja plaan on ka vanemate maja remonti panustada. Lisaks igakuisele sissemaksele reinvesteerin ma ka teenitud intressid.

 

2. 50% klubi vaates kogusin ja säästsin seekord 48,67% oma sissetulekust, seega seekord jäin natuke alla eesmärgi, aga õnneks mitte palju.

 

3. Uue eesmärgina lisan siia aktsiate ostu. Eesmärgiks on sellel aastal osta vähemalt 3 erinevat dividendiaktsiat. Aktsiate ostu teeb keeruliseks valik, kas kodumaised või välismaised. Välismaiste aktsiate puhul tuleb arvestada kõrgema teenustasuga soetamisel ja igakuise haldustasuga. Kuigi Balti aktsiate puhul hetkel LHV’s haldustasu puudub, on need aktsiad vähemlikviidsed (need ei ole nii kaubeldavad ja populaarsed kui välismaa omad). Teiselt poolt euro kukkumine dollari suhtes teeb välismaiste aktsiate ostu ka päris kalliks hetkel. Igatahes, seda tuleb natuke läbi mõelda ja kuna selle aasta esimese ostu teen millalgi lähiajal, siis kirjutan sellest ka juba lähemalt.

 

4. Samuti uueks eesmärgiks saab täiendavate sissetulekute leidmine. Olgu see siis ettevõtluse alustamine või mõne projekti loomine. Siin on mõtteid erinevaid, aga ühe ideena oli luua midagi interaktiivset, mis hakkaks passiivset tulu tootma. Mõned äppide ja portaalide ideed on kogunenud, mis vajaksid natuke aega sügavamaks analüüsiks ja planeerimist. On ka mõned suuremad ideed, mis nõuavad suuremat meeskonda ja mille arendamine nõuab kindlasti ohtralt ressursse. Kõik see on kättevõtmise asi ja mis peamine, AEGA TULEB LEIDA.

 

Veebruaris tegin ma oma esimese investeeringu CrowdEstate’i. See oli minu jaoks uus kogemus. Ilmselt lähiajal proovin ära ka EstateGuru, mis on samuti kinnisvaraga seotud ühisrahastuse platvorm kuigi mõneti siiski erinev. Seni olen raha paigutanud juba nelja erinevasse investeerimisega seotud keskkonda ning ostnud ka aktsiaid. Hajutus nende vahendite vahel on samas veel liiga väike. Seetõttu olengi plaaninud sel aastal vähem panustada kogukondlikku laenamisse ja rohkem mujale.

 

Sellega said selleks korraks mõned mõtted kirja pandud ja lühidalt vahepealne aeg kokku võetud.

 

 

KommentaaridLisa kommentaar