Uuel aastal uue hooga


Janar / 15-02-2016

 

Tänane päev algas sellega, et lõpetasime perega eilsest pooleli jäänud töö vanemate maja juures ära. Maja juurde sai tellitud suuremat sorti prügikonteiner ja see täideti kõikvõimaliku majas paiknenud kraami ja lammutamise käigus tekkinud ehitusprahiga. Sellega sai maja sisetöödeks ette valmistatud, mis tähistab üht järjekordset milestone’i vanemate maja ehituse projekti raames. Kuna olime parasjagu vennaga mõlemad maal ja saime abi ka oma sõpradelt, siis läks kogu töö üsna kärmelt. Olgugi, et selleks kulus suurem osa meie vabast ajast sellele nädalavahetusest. Päeva teises pooles käisime sõbra ja tuttavaga ronimisministeeriumis. Olen seal nüüd teist korda ronimas käinud ja suutsin juba mõned rajad ilma raskusteta läbi teha. Siiski on see pealtnäha lihtsana tunduv tegevus küllaltki tehniline ja pärast trenni annavad tunda sellised lihased, mida muu trenn üldjuhul väga ei kurna. Ronimise kõrval avastasin enda jaoks hiljuti ka lumelauatamise, aga kahjuks pole ilm soosinud väga selle harrastamist. Päeva viimases osas käisin veel jõusaalis ja saunas ning kuna märtsis on mu sünnipäev tulemas, mille olen plaaninud seekord koos ühe hea sõbraga pidada, siis tegelesin ka selle planeerimisega (Ürituse korraldamisest on lausa oma projekt kujunenud koos oma eelarvega). Nüüd hilisõhtuks võtsin veel eesmärgiks natukene blogisse kirjutada. Nädalavahetusel oli puhkemomente vähe nagu välja lugeda võib ja see on viimasel ajal uus normaalsus mu jaoks, aga mulle sobib aktiivne eluviis kuna nõnda ei teki ühtegi igavat momenti ja see hoiab värskena.

 

time flies

Pilt internetist

 

 

Veebruaris täitus 2 aastat finantskohustuste vaba elu, millest põgusalt eelmises postituses juba mainisin. Jätkuvalt olen uhke selle üle ja soovitan kõigile sama eesmärki endale seada. Jaanuari algul täitus blogil üks aasta loomisests ja ühtlasi täitus jaanuaris ka 5 aastat tööstaaži praeguse tööandja juures. See on üüratu aeg ühes tehnoloogiaettevõttes töötamiseks, aga tunne on selline nagu oleks äsja töölepingule allkirja andnud ja tööd alustanud. Selle aja jooksul olen töötanud kolmes erinevas osakonnas ja ka erinevatel positsioonidel. Olen osa saanud paljudest huvitavatest projektidest, töötanud koos oma ala tipptegijatest kollegide kui partneritega ja omandanud hindamatuid kogemusi. Üks viimaseid projekte on ilmselt mahukamaid, milles olen kaasa löönud ja see lõppes nüüd jaanuari teises pooles. Selle järele sättisin juba varakult puhkuse ja see kulus igati asja ette ära, sest lõpufaasis töötasin juba hilistel õhtutundidel ja ka varajaste hommikutundideni ning see tõmbas täiesti tühjaks.

 

Kogu selle virr-varri jooksul pole ma blogi kordagi unustanud. 2016 aasta eesmärgid on küll hetkel veel veidi hägused, aga saan juba öelda, et sellel aastal olen suunaks eelkõige võtnud kõrvalprojektidega tegelemise (mida on juba 2 ja erinevate tiimidega), enese arendamise, kodu ehitamise ja sotsiaalsele elule rohkem ruumi loomise. Samuti panustan jätkuvalt investeerimisse. Sõnastan eesmärgid peagi natuke paremini lahti ja sätin mõõdikud paika. Seejärel saan need üles panna.

 

Finantsurgudel on hetkel küllaltki turbulentsed ajad ja Apple aktsia on mulle aastaga ca 700 eurot kahjumit genereerinud aktsia hinna muutusega. Seda eelkõige nüüd lõpuotsas. Mul ei ole sellest ilmselt eales rohkem ükskõik olnud, kui praegu, et sellist kahju hetkeseisuga kannan, sest ma ei ole plaaninud neid aktsiat lähiajal müüa ja ma investeerin raha, mille kaotamine mu igapäevast rutiini ei lõhuks. Ühtlasi on parem omada mingeidki finantsvahendeid, kui olla lihtsalt võlgades või rahata. Soodsa hinna tõttu võiks Apple aktsiaid peagi hoopis juurde soetada, sest dividende on nad jätkuvalt maksnud ja ma ei usu, et selle aktsia väärtus kunagi enam tõusma ei peaks. Nii Omarahast, kui Bondorast olen viimasel ajal veidi raha välja võtnud ja sealseid vahendeid pigem tagasihoidlikult reinvesteerinud. See ei tähenda seda, et mu usk ühisrahastusse oleks kuidagi kahanenud. Vastupidi, ma olen igati selle poolt, et ühisrahastus on kasulik ja selle osakaal finantseerimismaailmas võiks edaspidi igati kasvada. Ma lihtsalt tunnetan seda, et rahvas on tarbimise käigus end hetkel finantskohustusega pisut üle koormanud ning majandusseisu kehvenedes võib see paljude olukorra üsna kehvaks muuta. Siit mõningal määral nii moraali küsimus, kui ka põhimõte, et ma ei soovi oma vabu vahendeid sellistesse investeeringutesse paigutada, mis võivad planeeritust kauemaks kinni jääda samas kui turule võib paremaid investeerimisvõimalusi tekkida. Kerget häirekella annab ka see, mõned suured ettevõtted on hiljuti teatanud massilistest koondamistest (VKG koondab umbes 300 töötajat ja natuke aega peale seda teatas PKC, et koondab 600 töötajat).

 

 

KommentaaridLisa kommentaar