Ostsin lõpuks Apple aktsiaid ja tegin ka paar muud investeeringut


Janar / 10-04-2015

 

Eile oli mu vennal sünnipäev ja tema seekordne juubel jääb mulle ilmselt eluks ajaks meelde kuna samal päeval tegin ma ka oma esimese suurema aktsiate ostu ja ühtlasi esimese välismaiste aktsiate ostu. Nimelt ostsin ligi 4000 euro eest kokku AAPL (Apple Inc.) ja TTWO (Take Two Interactive) aktsiaid. Apple ostsin eesmärgiga pikemalt hoida aga Take Two Interactive hoian ilmselt mõned kuud kuni pool aastat.

 

aktsiad

 

Apple ost on suuresti mõjutatud Apple Watch tulekuga ja iPhone 6/6 Plus seniste müügitulemustega. Apple Watch’i eeltellimusi hakataksegi muide juba täna USA’s vastu võtma. Ma usun, et kantav tehnoloogia (wearable technology) on uus trend kuhu suunas tehnoloogiamaailm on edaspidi liikumas ja Apple lööb suure tõenäosusega jalaga selle valdkonna ukse nüüd pärani lahti. Natuke jäi muidugi välismaa aktsiate ostu puhul häirima nõrk euro ja tugev dollari kurss, aga praegune hype ja toodete reliisid, mis võivad aktsiate hinda kõvasti mõjutada, ei jää kursi muutumist kuidagi ootama.

 

Apple-building
Pilt internetist

 

Take Two Interactive on pikalt tegutsev arvutimänge arendav, levitav ja distibuteeriv ettevõte. See omab täies mahus ettevõtteid Rockstar Games, 2K Games ja 2K Sports. Ma usun, et Rockstar Games’i poolt toodetud mängu Grand Theft Auto (GTA) seeria on kõigile arvutimängu sõpradele tuttav. See on mäng, mille esimestes osades sai taevakaamera vaates virtuaalses linnas lõputut kaost külvata (või siiski seni, kuni jõustruktuurid sellele piiri panid). Nii mõnigi võis seda põhikoolis vahetundide ajal arvutiklassis mängimas käia koos koolikaaslastega. Järgnevad osad on olnud juba läbi mängija silmade vaate ja iga osaga on storyline, graafika ja kõik muud mänguelemendid palju palju paremaks arenenud. Rääkimata üüratult suurest virtuaalmaailmast, mis iga versiooniga suuremaks on muutunud. Kuigi GTA5 PS3/Xbox 360 versioonid tulid välja juba 2013 sügisel ja PS4/Xbox One versioonid 2014 lõpus, siis PC versiooni on kolm korda alates 2014 sügisest edasi lükkunud ja see on nüüd aprillis välja tulemas (loodetavasti). Sarnaselt Apple Watchile on ka selle ümber päris korralik hype tekkinud (isegi 9gag’is on erinevaid pilte, mis annavad edasi ootusärevust ja saavad kasutajate poolt sadu tuhandeid laike). Siit videost on ka näha miks – näiteks graafikat on võrreldes PS3 ja PS4 omaga märgatavalt paremaks timmitud. Steamist on PC versiooni juba mõnda aega saanud eeltellida (preorder) ja juba huviga ootangi sealseid müüginumbreid.

 

Take-Two-Interactive-Software-Inc.-logo
gta 5
Pildid internetist

 

Tegin umbes poolteist nädalat tagasi natuke teistsuguse investeeringu ja soetasin omale koju natuke helitehnikat. Hankisin omale korralikud stuudiomonitorkõlarid ja välise stuudiohelikaardi, mis sai osaliselt soetatud sünnipäevaks saadud rahast aga enamuse panustasin siiski ise. Teistsuguse investeeringu all pean ma silmas seda, et ma soetasin lihtsalt need seadmed ning ei teeni sellest tehingust otsest rahalist tulu. Küll aga teevad need seadmed mulle muusikaga tegelemise oluliselt efektiivsemaks, ning mis pikas perspektiivis võivad ka kaudselt rahalise tuluni viia, kui ma piisavalt produktiivne olen. Sellest päevast alates, kui need seadmed koju tõin, olen nüüd pea kõik õhtud rohkemal või vähemal määral ka muusika kallal nokitsenud. See on mu muusikaasjadele justkui uue hingamise tekitanud ja palju motivatsiooni juurde andnud, mida mul ammu juba vaja on olnud ja kuidagi palju mõnusam on üleüldse seetõttu olla. Muusikud ja entusiastid saavad sellest aru. Teiste jaoks võib see ilmselt natuke kummalisena tunduda :)

 

helitehnika

 

 

KommentaaridLisa kommentaar