Minust ja blogist

 

Ma olen Janar, Eestis elav ja töötav 20-ndates noormees. Isiklikku elu alustasin praktiliselt ilma igasuguse materiaalse varata, omades vaid mõningaid finantskohustusi, mis pärinesid tagantjärele hinnates rumalatest ostudest. Ajapikku olin igapäevase tarbimisega märkamatult omale finantskohustusi juurde tekitanud ja need hakkasid mu igapäevast elu segama. Kuigi ma olin eelnevalt pikalt mõelnud, kuidas oma rahalist seisu parandada, siis 2013 jaanuarist ma võtsin asjad tõsiselt käsile ning sellest ajast alates hakkasin asjade üle kontrolli saavutama. Võttis aega natuke üle aasta enne kui suured muutused efekti hakkasid võtma.

 

2015 alguseks olen aga juba seisus, kus ma olen oma rahaasjade planeerimiseks loonud eelarve ja eesmärgid ning neid 2 aastat pingsalt jälginud. Mu igapäevane käitumismuster rahaasjades on totaalselt muutunud. Rohkemad asjad mu elus on hakanud mulle rõõmu pakkuma ning ma olen hakanud tõsiselt ägedaid ja edukaid inimesi oma ellu tõmbama. Hetkel olen ilma finantskohustusteta ja näen vaeva  täieliku rahalise vabaduse poole pürgimiseks. See tähendab teisisõnu seda, et mul ei ole hetkel vaja igakuiseid laenukohustuste makseid tasuda ja ma saan suures osas investeerimisega tegeleda, et luua passiivset sissetulekut, mis aitaks tulevikus tööst ning kuupalgast sõltumatult elada. Veel lihtsustatumalt öeldes, ma tegelen sellega, et saaksin tulevikus omada rohkem vaba aega ja raha. Olgu mainitud see, et ma olen tavaline palgatöötaja ja ma pean siiski arvestama igakuiste eluks vajalike püsikuludega, seega ma olen seda blogi alustades täiesti keskmine Eesti inimene.

 


Pilt internetist

 

Mulle pakub tõsiselt huvi see, miks osad inimesed on jõukad ning ei pea selleks erilist vaeva nägema, et hästi elada ja  samal ajal teised rügavad terve oma elu ning ei jõua kunagi heale järjele. Olen seda mõnda aega uurinud – lugenud raamatuid, suhelnud edukate inimestega, osalenud mõndadel koolitustel, kus räägivad edu saavutanud inimesed, vaadanud teemakohaseid filme, kuulanud teemakohaseid raadiosaateid jne. Selle tulemusena olen ma mõndadest asjadest teisiti aru hakanud saama kui varasemalt. Hea elu ei taga alati saadud pärandus või toetavad lähedased, vaid selle saab tagada ka inimese enda mõtestatud ja pikemalt etteplaneeritud tegevus. Selle tähendus ei ole kinni ainult rahanumbris kontol ja endale heade asjade lubamises vaid ka inimese mõtteviisis ja suhtumises nii endasse kui teistesse. Sageli on kellegi eemaltnäha eduka inimese hea elu ainult näiline ja sisemiselt kogeb see inimene tõelisi rahalisi probleeme. Ma olen üsna veendunud, et iga tavaline inimene saab ise midagi selle jaoks ära teha, et oma majanduslikku seisu parandada ja samal ajal ka täisväärtuslikku elu elada.

 

Selles blogis ma jagan mõningaid oma kogemusi rahaasjade planeerimise kohta ja kirjutan oma rahaliste eesmärkide kohta. Ma ei hakka süviti isiklikesse detailidesse laskuma vaid kirjutan oma asjadest üldiselt. Oma eesmärkidest kirjutamine tähendab mulle suuremat kohustust nendega tegelemiseks ja see ongi selle blogi loomise peamine eesmärk minu jaoks. Oma kogemustest kirjutamine aitab ehk nii mõnelgi inimesel oma rahaasjadele uue pilguga läheneda ja oma mõtteviisi muuta, et rahaasjades efektiivsemaks muutuda. Elame kapitalistlikus ühiskonnas, kus kontroll oma raha üle tähendab vabadust oma otsuste üle.

 

Ma usun, et blogi nimi „Money Matters“ on üsna teemakohane, sest tänapäeval on raha pea kõigega seotud ja see loeb väga paljuski, kui sellega õigesti ringi osatakse käia. Kodulehel olevad pildid on internetist võetud ja nende nime järgi on võimalik algne allikas välja otsida. Kodulehe tehniline lahendus võimaldab blogi ka mobiilsetes seadmetes mugavalt lugeda. Selle blogi facebooki lehele hakkavad ilmuma lingid uutele postitustele, seega kui vajutate lehe jaluses „like“ nuppu, hakkate neid ka oma facebooki uudistevoos nägema. Sama põhimõttega saab jalusest uute postituste kohta uudiskirja e-maili aadressi peale tellida.